Een opvallend nieuw model dit jaar is de Neo Vista van Mizuno. Opvallend qua looks en als je hem wat dichterbij bekijkt is hij voor een supertrainer ook net even wat anders dan gemiddeld.

Wat valt er allemaal op?


De Enerzy NXT middenzool in de Neo Vista is bovengemiddeld dik. Het EVA-materiaal voelt heerlijk zacht, en minder bouncy als PEBA foam dat in dit soort schoenen vaak gebruikt wordt. Er loopt een enorme sleuf door het midden zodat er maximaal op gewicht bespaard wordt, het is dan ook zeker geen zware schoen. Als je erop loopt is het alsof je op de bekende wolkjes loopt of over een maanlandschap. Een echte marshmallow schoen. Dit maakt hem wat minder veelzijdig voor een supertrainer, want een snelle intervaltraining is niet het eerste wat je wil doen op een zool als deze. Hij schreeuwt om kilometers vreten. Heel veel lekker rustige kilometers.

De plaat die voor extra rebound maar vooral stabiliteit zorgt, en daarmee balans, is geen nylon plaat maar een wat plat gevormde glasvezelplaat. Die is iets flexibel maar vooral lichtgewicht en stuwt je wat voort. Hij zorgt er vooral voor dat je lekker kan genieten van het zachte foam zonder dat je er te diep in wegzakt. Het is de eerste schoen van Mizuno met meer dan 4 cm stackheight. Flinke units dus.

Mizuno Neo Vista
Je hebt rockers en rockers, zo blijkt. De Neo Vista rolt zowel naar voren als naar achteren. Dus hak of midvoet, rollen zal je. Waar je op een traditionele hardloopschoen op je voeten lijkt te klappen, met een zool als deze schommel je als het ware door je passen heen.

Het bovenwerk bestaat uit één stuk stevig materiaal, het is een soort bootie waar je instapt. Het heeft wat weg van een surfschoen. Het gedeelte dat de wreef bedekt is stretch materiaal, je trekt het in een beweging over je voet. Het past uitstekend bij de ontspannen activiteit die komen gaat.

Lang verhaal kort


De Neo Vista lijkt op een snelle schoen, maar is het eigenlijk niet. Laat dat vooral geen reden zijn om hem links te laten liggen. Voor je rustige en verste runs is het een mooie aanwinst in onze winkels.