Published By: Run2Day 27 mrt 2026
Hardlopen doet iets met je. Het geeft energie, maakt je hoofd leeg en houdt je lichaam sterk. Maar om ook in de toekomst te kunnen blijven genieten van elke kilometer, moet onze planeet wel leefbaar blijven.
Precies daar vraagt Running 4 Climate op een positieve en toegankelijke manier aandacht voor. Op vrijdag 19 juni 2026 organiseert Running 4 Climate de derde editie van de Klimaatmarathon: een bijzonder sportief evenement waarbij je samen met anderen loopt voor een gezonde planeet.
Tijdens de Klimaatmarathon draait het om sport, samenwerking en impact. Je doet mee in een team en legt samen ongeveer 30, 40 of 60 kilometer af over mooie, bosrijke routes op de Utrechtse Heuvelrug. Onderweg werkt ieder team volgens het run-bike-run-principe: er is altijd minimaal één fietser in het team, zodat onderweg gewisseld kan worden. Dat maakt het laagdrempelig, afwisselend en vooral leuk om samen te doen.
Running 4 Climate maakt klimaatverandering zichtbaar met de bekende climate stripes: een kleurverloop van blauw naar rood dat de opwarming van de aarde sinds 1850 laat zien. Misschien heb je ze al eens gezien op social media, in het nieuws of op sportshirts. Ze zijn ontwikkeld door professor Ed Hawkins en worden wereldwijd gebruikt als symbool voor klimaatbewustzijn, ook door ons eigen KNMI. Tijdens de Klimaatmarathon lopen veel deelnemers in shirts met deze climate stripes.
Het mooiste is dat de opbrengst van het evenement gaat naar Trees for All. Zo krijgt je deelname nog meer betekenis: je loopt letterlijk voor meer bomen en meer koelte in een opwarmend klimaat.
Er zijn twee startlocaties:
• Hilversum – Gooise Atletiek Club
• Driebergen-Zeist – Triodos
Dus: wil jij in 2026 niet alleen lekker lopen, maar ook meedoen aan een event met een verhaal? Verzamel je loopmaatjes, collega’s of vrienden en schrijf je in voor de Klimaatmarathon!
Meer informatie en inschrijven? Kijk op www.klimaatmarathon.nl