Beginnen met hardlopen? Run2Day Leeuwarden instructor Richie legt uit waarom!
Published By: Admin 2 mrt. 2012
Beginnen met hardlopen? Run2Day Leeuwarden instructor Richie legt uit waarom!
De Friese Elfstedenkoorts van afgelopen maand is als ijs voor de zon verdwenen en we maken ons op voor de lente. Bij Run2Day Leeuwarden is iedereen richting de lente bezig met die andere verslaving, hardlopen! Wil jij toch deelnemen aan de SlachteMarathon op 16 juni door jouw mooie Friesland en heb je nog nooit hardgelopen, of wil je meer weten over techniek en training? Geef je dan op voor iRun!
iRun zijn de beginnersclinics van Run2Day en starten op zaterdag 10 maart weer vanaf 50 locaties in Nederland. Vraag jouw Run2Day naar de locaties of ga direct naar www.iRun.nliRun instructor Richie legt uit waarom jij mee moet doen:Als je vooraf verteld dat je binnen 6 weken een half uur achter elkaar kunt hardlopen, word ik meestal hard uitgelachen. Het ongeloof op de gezichten van de deelnemers tijdens iRun is groot. Na 6 weken komen de mensen bij me en zeggen dat ik gelijk had en dat ze dit nooit voor mogelijk hadden gehouden. Hardlopen is niet moeilijk als je het maar gedoseerd opbouwt. Daar zit de kracht van iRun. Rustig opbouwen en mensen vaker afremmen als aanmoedigen.
Daarnaast is er veel aandacht voor blessure preventie en het moet natuurlijk vooral leuk zijn.
Na 6 weken heb je een mooie basis om zelf of met anderen je doel na te streven of dat nu een goede conditie is of een 5km of 10 km.
En zeg nou zelf: Wat is er nu mooier om hard te lopen in de Princentuin of het Rengerspark?
Ervaring deelneemster Esther
Samen met twee collega's hebben we tijdens de zomer besloten mee te gaan doen aan de iRun clinic in Leeuwarden van september vorig jaar. Alle drie waren we niet bijster sportief met mij als toppunt. De laatste keer dat ik een sportschool van binnen heb gezien kan ik mij niet meer heugen en toen ik op een blauwe maandag zelf eens hardlopen op wilde pakken huilde ik al na 250 meter omdat ik niet wist hoe ik dit moest gaan hebben.
Dus je kunt je voorstellen dat ik enigszins sceptisch tegen het geheel aanstond. Daarbij was ik nogal bang voor een kudde atleten waar ik bij het niet zou vallen. Gelukkig bleek die angst ongegrond. Elke les bleek heel goed vol te houden en ook de twee keer rennen doordeweeks zijn prima te doen.
Sindsdien voel ik me een stuk fitter en vooral ben ik gewoon erg trots dat ik na 6 weken ruim 3 kwartier kon rennen. De hele groep stond te kijken van waar het lijf toe in staat was. Ik heb samen met m’n collega’s een week na de clinics een loop gedaan van 4,4 km. Wat was ik trots toen ik met de tong op m’n schoenen over de finish kwam.
Nu op 10 maart pakken we het vervolg op. We willen begin juni de 10 km doen tijdens de Loop Leeuwarden. Ik heb me alweer opgegeven. Heb er enorm veel zin in!
Op de hoogte blijven van de clinics die Run2Day Leeuwarden geeft?
Twitter: @Run2DayLWD
Facebook: www.facebook.com/Run2DayLeeuwarden