Tijdens een Eurotrip van honderden kilometers leer je al snel het verschil tussen een fijne hardloopschoen en een écht goede hardloopschoen. Want als je om de kilometer weer aan de beurt bent en twee dagen nauwelijks slaapt, merk je vanzelf wel wat er wel (of vooral niet) werkt.

FuelCell SuperComp Elite v5: gemaakt voor snelheid


Voor de snelle kilometers grepen de meeste lopers naar de New Balance FuelCell SuperComp Elite v5. En eerlijk is eerlijk: die maakte wel indruk. Dankzij de combinatie van de FuelCell-demping en de carbonplaat voelde iedere afzet energiek en krachtig. Alsof de schoen nét een klein zetje gaf op het moment dat je benen daar eigenlijk niet zoveel zin meer in hadden.

Nee, de schoen loopt niet vanzelf. Dat hebben we echt wel getest. Maar hij doet wel zijn uiterste best om je het gevoel te geven dat je sneller bent dan je eigenlijk bent. Niet optimaal voor je ego misschien, maar wel heel leuk tijdens een estafette waarin iedere kilometer telt.

Comfort, ook na heel veel kilometers


Ook over de pasvorm waren de meningen opvallend eensgezind. De schoen sluit mooi aan, zit direct comfortabel en leverde zelfs na heel veel kilometers nauwelijks irritaties op. Geen blaren, geen drukpunten, geen inloopperiode. Gewoon gaan.

Tijdens de Eurotrip kwam daar nog een voordeel bij. Dankzij de korte relay-afstanden konden de lopers iedere beurt vol gas geven. Precies waar de SuperComp Elite v5 voor gemaakt is. Op het asfalt voelde hij licht, responsief en verrassend comfortabel, waardoor de benen ook na meerdere beurten relatief fris bleven.

Herstellen met de Fresh Foam X 1080v15


Natuurlijk liepen we niet twee dagen lang op één paar schoenen. Tijdens de rustmomenten, als je ze zo kan noemen, wisselden meerdere lopers naar de New Balance 1080v15. Een compleet ander type schoen, maar precies wat je op dat moment nodig hebt. Zachte demping, veel comfort en een paar schoenen waarin je voeten even konden bijkomen voordat de volgende kilometer eraan kwam.

De stille kracht: Rebel v5


Ook de Rebel v5 mocht mee. Misschien niet de meest opvallende schoen uit het New Balance-assortiment, maar wel eentje die je steeds opnieuw uit de kast pakt. Comfortabel, licht en veelzijdig. Geen schoen die alle aandacht opeist, maar wel een waar je blind op vertrouwt tijdens je dagelijkse kilometers.

De conclusie na honderden kilometers


Na twee dagen rennen, weinig slapen en héél veel asfalt kunnen we eigenlijk maar één conclusie trekken. De New Balance-schoenen deden precies wat je van ze hoopt: ze verdwenen naar de achtergrond. Geen pijntjes waar je mee bezig bent, geen irritaties die afleiden. Alleen nog focussen op de volgende kilometer.

En misschien is dat uiteindelijk wel het grootste compliment dat je een hardloopschoen kunt geven. Want tijdens een avontuur als de Eurotrip wil je niet nadenken over je schoenen. Je wilt alleen maar blijven lopen.

Lees ook deel 1 en deel 2 van onze Eurotrip!