Het einde van het jaar is in zicht, de Strava Year in Sport is bekend, en het is tijd om zowel terug als vooruit te kijken. In een reeks interviews blikken we samen met Laura de Witte, Nesrine Leene en Simone Tanner terug op hun 2024 en bespreken we hun ambities en doelen voor 2025. Drie hardloopsters, elk met haar eigen discipline, maar allemaal gedreven door dezelfde passie: hardlopen.
Laura de Witte
Laura de Witte is een 29-jarige atlete gespecialiseerd in de sprint, met name de 200 en 400 meter. In haar indrukwekkende topsportcarrière maakte ze internationaal naam, o.a. als lid van het Nederlandse estafetteteam. Ze behaalde succes op nationale en Europese kampioenschappen en deed mee aan de Olympische Spelen In Rio de Janeiro en Tokio.
Het is 2008 als marathonloopster Nesrine Njeim voor de liefde naar Nederland verhuist. Ze woont dan in Amerika waar ze naast haar werk in de IT-sector fanatiek skiet. Dat heeft ze altijd gedaan. Ze is geboren in Libanon waar ze opgroeit in een sportief gezin met vier kinderen waarbij de lat (letterlijk en figuurlijk) hoog ligt. Ambitieus, Nesrine en haar zus Chirine doen mee aan diverse wereldkampioenschappen en Chirine zelfs aan de Olympische Spelen. Maar vooral de liefde voor sport, en skiën in het bijzonder, is wat het hele gezin ademt. Haar ouders hielden haar broers en zus vroeger soms zelfs thuis van school, als de omstandigheden om te skiën in het nabijgelegen skigebied perfect waren. Haar vader, nu 87 jaar, skiet nog steeds.
Als het aan Simone ligt staat ze elke week wel aan de start van een hardloopevenement. Ze noemt zichzelf dan ook gekscherend ‘loopjesverslaafd’. Ze heeft talloze medailles thuis van evenementen over de hele wereld. Dit jaar kwam daar o.a. de marathon van Nice naar Cannes bij en de halve marathon de Sable: Een 3-daags avontuur van 120 kilometer waarbij je je kampeerspullen zelf mee mag sjouwen.